14.04.2021

Щоб пластуни могли ефективно працювати, їм потрібно створити умови — Ростислав Добош

За ініціативи фракції «Голос» обласна рада створила Львівський обласний Пластовий центр. За це рішення проголосували депутати на вчорашньому засіданні.
Заклад працюватиме над розвитком Пласту на Львівщині, залученням та створенням нових методик роботи, допомагатиме в організації пластових таборів, навчальних семінарів, вишколів, тренінгів, займатиметься промоцією організації тощо.

Пластовий центр створений в межах Програми розвитку Пласту на 2021 – 2025 роки, який прийняла Львівська обласна рада на початку року.

Пряма мова
Ростислав Добош, голова фракції «Голос» у Львівській обласній раді:

Пласт побудований на волонтерстві і саме це є його особливістю. Тут завжди з дітьми працюють волонтери — ті які йдуть не за коштами, а за покликом своїх бажань, вподобань, вмінь. Проте, для того, щоб ці волонтери могли ефективно працювати, їм потрібно створити умови — забезпечити інфраструктурою, необхідним інвентарем, допомогти напрацювати методичні матеріали.

У Центрі працюватимуть люди, які будуть дбати про ресурсну базу: місця таборування, оселі, спорядження. Також тут будуть працювати із пластовою методикою та її дослідженнями. Працюватиме людина, яка займатиметься поширенням інформації про Пласт у громадах, де його ще немає. Буде проводити ознайомчі вишколи, заохочувати молодь і старших працювати з дітьми. Завдяки Обласному центру, Пласт вийде на значно кращий рівень і на більші масштаби у Львівській області.