14.01.2022

Заклади, що перебувають на утриманні місцевої влади, розвиваються активніше – Іванна Герус

Освітні заклади, що перебувають у підпорядкуванні місцевої влади, швидше вирішують проблеми, якщо такі виникають та краще розвиваються. Засновнику легше моніторити і аналізувати діяльність закладу, а керівництву простіше комунікувати з депутатами обласної ради та департаментом, які знаходяться фізично ближче, аніж Міністерство освіти. Тому питання, що стосуються фінансування діяльності та розв’язання критичних ситуацій, вирішуються значно швидше. Про це розповіла Іванна Герус, голова комісії освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради

Депутати комісії провели виїзне засідання у Самборі, де ознайомилися з тим, як працюють заклади професійної освіти, які у них здобутки та виклики. Приклади успішного розвитку закладів професійної освіти – фаховий педагогічний коледж імені Івана Филипчака та професійно-технічне училище-інтернат професійної реабілітації учнів.

На думку Іванни Герус, голови комісії, дуже важливим є те, як працює менеджмент закладу, чи має керівник стратегію того, як розвивати навчальний процес, мотивувати колектив. В такі заклади приходить більше студентів, там пропонують якісну, конкурентну освіту і перспективи.

«Комісії важливо побачити, як функціонують навчальні заклади в області –  маємо розуміти, куди й на які потреби скеровувати кошти обласних програм. Однозначно, якщо заклади у підпорядкуванні обласної, місцевої влади, якщо власник на місці, то ресурси використовуються раціонально. А якщо ще й керівник закладу веде розумно господарку та взаємодіє з владою, то проблеми спільно вдається швидше вирішити», – вважає Іванна Герус.

Також депутатка зауважила, що в кращому стані та активніше розвиваються заклади освіти, які були на утриманні Львівської обласної ради, а не Міністерства. «Ймовірно, це пов’язано, з тим, що засновнику освітньої установи легше здійснювати моніторинг та аналіз діяльності. Відповідно, керівництву простіше комунікувати з депутатами обласної ради та департаментом, які знаходяться фізично ближче, аніж Міністерство освіти. Так питання, що стосуються фінансування діяльності та розв’язання критичних ситуацій, вирішуються значно швидше».