15.07.2021

Заклади професійної освіти отримають 16 мільйонів гривень на закупівлю обладнання, — Іванна Герус

Львівська обласна рада проголосувала за дофінансування проєкту підтримки навчально-практичних центрів для студентів закладів професійної освіти на 4 мільйони гривень. Таким чином загальна сума на закупівлю обладнання для таких центрів в 2021 році становить 16 мільйонів гривень. Ця сума значно більша за кошти, виділені на навчально-практичні центри за попередні роки — про це розповіла Іванна Герус, депутатка «Голосу», голова комісії освіти, науки та інновацій.

«Навчально-практичні центри надзвичайно важливі в контексті професійної освіти, фактично це її центральний елемент. Бо важливо давати не лише теоретичні знання, але і практично їх застосовувати, здобувати потрібні професійні навички. Студенти зможуть отримати конкретні вміння, а не муситимуть вчитися наново, коли прийдуть на роботу» — наголосила депутатка.

Нагадаємо, на Львівщині планується створення закладів професійної освіти, що у співпраці з ІТ-кластером готуватимуть ІТ-фахівців. Раніше, Іванна Герус наголошувала на тому, що співпраця професійних училищ, громади та бізнесу може оживити регіони Львівської області, тому що молодь отримуватиме справді затребувану освіту. 

Крім того, в «Голосі» виступили з ініціативою впровадження навчального курсу з підприємництва для студентів закладів професійної освіти. Одразу після навчання випускники матимуть достатньо знань, щоби якісно планувати свою подальшу роботу. Для розробки та наповнення програми планують залучати викладачів бізнес-середовища і підприємців, які поділяться конкретним успішним досвідом.