27.04.2021

З ініціативи «Голосу» Львівська облрада до кінця року перейде на електронний документообіг

63 депутати підтримали впровадження електронного документообігу у Львівській обласній раді і проголосували за відповідний проєкт депутатки «Голосу» Наталії Галецької.

Перший етап (до 31 травня 2021 року) передбачає обмін електронними документами у всіх випадках, крім пленарних засідань.

Під час другого етапу (до 31 грудня 2021 року) за наявності відповідних коштів планують закупити для депутатів необхідні цифрові пристрої і перевести облраду на електронний документообіг повністю.

Пряма мова
Наталія Галецька, депутатка «Голосу у обласній раді, голова комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва

Подекуди в обласній раді електронний документообіг вже застосовується, але його впровадження не було завершено, бо він не поширився на звичайних депутатів. Відбувалося нераціональне використання ресурсів — не лише паперу, але і робочого часу радників. Я запропонувала поетапний шлях переходу.

Перший етап – без поширення на пленарні засідання, всі депутати мають бути зареєстровані в системі «Мегаполісі» з можливістю використання кваліфікованого електронного підпису, бо лише такий підпис прирівнюється до власноручного.

На другому етапі електронний документообіг пошириться на пленарні засідання. Можуть бути депутати, які виступатимуть за те, щоби продовжувати користуватися папером. Тому потрібно зберегти можливість використовувати друкований варіант.