27.08.2021

Важливо закласти в бюджет додаткові кошти на розвиток освіти, — Іванна Герус

Восени розпочинається бюджетний процес, тому важливо закласти додаткові кошти на освіту, щоби вона могла не лише фінансувати та забезпечувати ті проєкти, що вже існують, але і розвиватися, — про це на обласній серпневій конференції освітян Львівщини заявила Іванна Герус, депутатка «Голосу» у Львівській обласній раді, голова комісії освіти, науки та інновацій.

За словами Іванни Герус, освітяни потребують кошти на різного роду проєкти

На модернізацію системи протипожежної сигналізації у школах в регіонах — ці витрати не можна перекладати на самих освітян та громади. Влада має опікуватися безпекою дітей. Для фінансування протипожежних заходів потрібно створити спеціальну програму фінансування.

На субвенції, щоби вчителі могли отримувати зарплату. Львівська обласна рада вже звернулася до уряду з вимогою змінити формулу, за якою нараховуються субвенції. Мусимо розуміти, що за відсутності коштів, чимало громад витрачає на зарплати кошти з бюджетів розвитку, а це означає, що у них немає коштів для того, щоби бути інноваційними і прогресивними.

На професійні освітні заклади — реформування і виведення на рівень, коли конкурс на 1 місце буде співмірний з престижними вищими навчальними закладами, а освіта буде конкурентною, бо буде якісною та сучасною. Студенти отримають ті знання, що дозволять їм одразу посісти гідне місце на ринку праці.

На розвиток вчителів, адже для них важливо не зупинятися в отриманих знаннях, а вдосконалюватися, освоювати нові методики, розширювати горизонти. 

На якісне позашкілля — доповнення до освіти і додатковий розвиток. Позашкільна освіта — це шанс для дітей знайти справу, яка буде їм до душі і може стане їх майбутнім. 

«Як свідчить історія, перемагають ті держави, які стратегічно і системно розвивають галузь освіти. Тому сьогодні освітяни, громади, представники влади мають спільно творити зміни в освіті», — наголосила вона.