02.06.2021

В оновленому положенні про ваучери врахували правки «Голосу»

У оновленому положенні Львівської міської ради про ваучери врахували зауваження та правки, ініційовані представниками «Голосу». Зокрема забрали фокус суто на товаровиробниках, дозволили ваучери для сервісних компаній, виокремили критерії оцінювання проектів та описали цілі, на які можуть використовуватись ваучери. Про це повідомив Володимир Воробей, член експертної групи з розвитку малого та середнього підприємництва партії «Голос».

Комісія підприємництва, інвестицій, цифрової трансформації та спадщини підтримала оновлене Положення про надання маркетингових ваучерів. Ваучери передбачаються по трьох напрямках — на участь у виставково-ярмаркових заходах, на енергозбереження і на розвиток. Планують, що в червні положення подадуть на розгляд сесії Львівської міської ради. Після цього сформують конкурсну комісію з представників виконавчих органів та бізнесу, яка відбере найкращі пропозиції проєктів. 

«Ми будемо надалі відстоювати ваучери як механізм допомоги малому бізнесу, бо це програмний пріоритет «Голосу»», — повідомив Олекса Возняк, депутат «Голосу» у Львівській міськраді, член комісії підприємництва, інвестицій, цифрової трансформації та спадщини 

Однак, негативним залишається той факт, що і далі оцінювання проєктів проводитимуть чиновники департаменту економіки, що суперечить прозорості і неупередженості. «2\3 комісії мають становити представники організацій підтримки підприємництва. Чиновники не повинні мати там більшість», — наголосив Володимир Воробей. 

Крім того, продовжують просувати ідею відшкодування у ваучерах вже понесених витрат на виставково-ярмаркові заходи ручним способом. На його думку, ваучери мають йти через конкурс, на загальних підставах. 

Нагадаємо, раніше за ініціативи «Голосу» в бюджет заклали на ваучери 1,3 мільйони гривень.