17.09.2021

В бюджет нарешті заклали кошти на протипожежну безпеку, але їх замало, — Іванна Герус

В проєкті бюджету на 2022 рік на протипожежну безпеку в школах передбачено 1,5 мільярди гривень. Але цих коштів замало — вважає Іванна Герус, депутатка «Голосу», голова комісії освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради.

За словами голови комісії освіти, це добра ініціатива, яка давно чекала свого часу, але цих коштів замало для того, щоби охопити всі школи, що потребують встановлення систем протипожежного захисту. Наприклад, встановлення протипожежної сигналізації обходиться школам у суму до 500 тисяч гривень, які не закладені в бюджет. Це значні кошти, яких керівництво закладів часто не має.

«Головне, щоб субвенція надавалася не на 1 рік, а на довший період часу. Важливо також змінити правила перевірок, аби не виходило так, що кошти на обладнання протипожежних сигналізацій ми виділили одним освітнім установам, а перевіряють і, отже, штрафують за відсутність таких систем, інших. Директори, які не виконують вимоги по обладнанню шкіл такими системами, отримують адміністративну відповідальність, їх штрафують на 1700 гривень. Але відповідальність за протипожежну безпеку лежить не лише на директорах, але і на засновниках освітніх закладів. Керівників шкіл роблять «цапами відбувайлами» попри те, що вони звертаються до відділів освіти, але коштів не передбачено. Маємо продумати, як поставити школи в рівні умови», — наголосила вона.

Ще раніше Іванна Герус наголошувала на тому, що школи Львівщини необхідно обладнати системами протипожежної безпеки. Відповідне звернення вона озвучила на сесії Львівської обласної ради в липні 2021 року.

Нагадаємо, ініціативу встановлення протипожежних систем просувала народна депутатка Наталія Піпа. За її словами, на ці потреби бракуватиме ще 6,5 мільярди гривень.