18.03.2021

Торфовища Білогорща є важливими в екосистемі Львова, тому тут має бути заказник

Болотні ґрунти відіграють роль регулятора в екосистемі міста і допомагають зберегти якісне повітря. Саме таким місцем є торфовище Білогорща, яке сьогодні відвідали наші депутатки Марія Чижишин та Вікторія Христенко. Вони зустрілися з місцевими жителями та екологами, щоб на засіданні міської ради відстояти збереження заказника на цих територіях. Оскільки місто росте і планують розширювати об’їзну дорогу і потік транспортну збільшиться — ці торфовища допоможуть вберегти львів’ян від шкідливих випарів.


Вікторія Христенко і Марія Чижишин на зустрічі з жителями Білогорщі, 17 березня 2021року.

Наприкінці минулого року, за декілька днів до місцевих виборів та входження цих земель у підпорядкування львівської громади — території заказника почали готувати до приватизації, порушуючи низку законів. Декілька разів це питання мали розглянути на засіданні Львівської міської ради проте його знімали з порядку денного.

ПРЯМА МОВА
Марія Чижишин, заступниця голови комісії екології, природокористування та енергозбереження, депутатка фракції «Голос» у Львівській міській раді:

В нас є висновки екологічних експертів, які говорять про важливість торфовища Білогорща. Потрібно також вивчити документи, які людям роздали минулого року на ділянки в межах цих територій, бо досі їх ніхто не бачив.

Тому я підтримую пропозицію створити депутатську групу, яка комплексно і оперативно займеться цими завданнями та готова особисто до неї долучитися. Бо питання збереження заказника вкотре переноситься з порядку денного сесії міської ради і залишається невирішеним.

Будемо добиватися справедливого рішення, і відстоювати позицію жителів Білогорщі, щоб тут був заказник і щоб наше місто у майбутньому було більш екологічним і здоровим.