24.02.2021

Тепер більше дітей на Львівщині зможуть приєднатися до Пласту, — Ростислав Добош

На Львівщині створять «Обласний вишкільний пластовий центр» і пластуни отримають більшу підтримку області. Відповідну ініціативу «Голосу» підтримали депутати обласної ради на своєму засіданні.

Завдяки вперше прийнятій програмі підтримки Пласту буде створений комунальний заклад. Основним завданням його працівників буде рівномірно розвивати Пласт на Львівщині. Також, впродовж п’яти років будуть створені нові осередки, проведено 50 тренінгів, 80 таборів у громадах області та 9 міжнародних скаутських проєктів.

Пряма мова
Ростислав Добош, голова фракції «Голос» у Львівській обласній раді:
Програма, яку ініціювала наша фракція «Голос» і яка була прийнята на сесії обласної ради дасть змогу створити нові осередки в 7 районах області, і завдяки цьому більше дітей зможуть приєднатися до Пласту. Також передбачено створити вишкільний пластовий центр, який забезпечить системну організацію таборів, навчання та методичну підтримку виховників, які на волонтерських засадах працюють з дітьми.

Пласт був заснований на Львівщині і зараз в нашій області є найбільше пластунів. Тому програма є тільки початком підтримки та розвитку Пласту в Львівській області. Далі ми плануємо створити інфраструктурну базу, яка системно працюватиме з молоддю. І ставимо собі амбітну мету — створити міжнародну скаутську оселю саме на Львівщині.

Ми повинні інвестувати в молодь постійно. Пласт — це організація, яка сформувала Степана Бандеру, Романа Шухевича, Квітку Цісик, Любомира Гузара — постатей, які боролись за Україну в різний спосіб. І зараз Пласт продовжує виховувати свідому молодь. Хоча він є найбільшою скаутською організацією в країні, проте досі для великої кількості молоді в нашій області Пласт залишається недоступним. Тому це потрібно змінювати і ми вдячні депутатському корпусу за підтримку програми.

Довідка
Пласт — українська скаутська організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді. Пласт виховує молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.