27.07.2021

Ставлення до профтехосвіти потрібно міняти, — Роксоляна Вороновська

В Україні побутує думка про те, що профтехосвіта неприваблива і неперспективна, але якщо показати, яку зарплату може мати фахівець з відповідними знаннями — ситуація може змінитися. Тому важливо враховувати як реалії ринку, так і думку керівників таких закладів, щоби співпраця була максимально ефективною. Про це розповіла Роксоляна Вороновська, депутатка Львівської обласної ради від «Голосу», членкиня комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій під час відвідин Вищого професійного училища №34 у Стрию.

«Ми працюємо над впровадженням курсу підприємництва у закладах профтехосвіти і тому нам важливо спілкуватись з їх керівниками. Наприклад, в училищі №34 вже є курс «Основи підприємництва», але його недостатньо, бракує комплексного підходу. Щоби людина, яка провчилась в ПТУ мала всі необхідні знання, аби відкрити свою власну справу і отримувати прибуток. Так само ми хочемо стимулювати кращу співпрацю підприємців і освітніх закладів, бо бізнесу потрібні кадри, а закладам додаткові кошти для розвитку», — наголосила депутатка «Голосу».

За її словами, Вище професійне училище №34 готує студентів більше десятка професій, зокрема слюсарів, електриків, кухарів, офіціантів, машиністів автомобільного крана, кравців тощо. На зустрічі з директором Олегом Кизимою депутати «Голосу» обговорили проблеми професійної освіти загалом і закладу зокрема.

«Зараз заклади профтехосвіти перебувають в процесі реформи. Це відкриває для них нові можливості. В Україні досі побутує стереотип, що профтехосвіта це не привабливо і не перспективно. Та якщо розповідати про те, на яку заробітну плату можуть претендувати фахівці з професійною освітою — ситуація може змінитись», — наголосила Роксоляна Вороновська.


Раніше Іванна Герус, депутатка «Голосу», голова освіти, науки та інновацій, розповіла про те, що Львівська обласна рада проголосувала за дофінансування проєкту підтримки навчально-практичних центрів для студентів закладів професійної освіти на 4 мільйони гривень. Таким чином загальна сума на закупівлю обладнання для таких центрів в 2021 році становить 16 мільйонів гривень.