14.06.2021

Співпраця закладів освіти, громади та бізнесу може оживити регіони Львівщини, — Іванна Герус

Співпраця професійних училищ, громади та бізнесу може оживити регіони Львівської області. Бо місцевий бізнес буде зацікавлений отримувати кадри, а молодь отримає справді затребувану освіту і залишитись розбудовувати свою громаду. Про це розповіла Іванна Герус, депутатка «Голосу» у Львівській обласній раді, голова комісії освіти, науки та інновацій.

Як приклад вона навела Червоноградський гірничо-економічний коледж, в якому «гірництво» — одна з основних спеціальностей. Через планове закриття шахт і небезпеку шахтарської роботи, щораз менше учнів подаються на цей напрямок. Проте коледж має й інші напрямки навчання і співпраця з місцевим бізнесом допомогла б їм знайти роботу в Червоноградському районі, а не виїжджати до Львова, Києва або й закордон. 

«Зараз набирають на «гірництво» лише одну групу на потік, а колись було дві. Впав попит — батьки не хочуть відпускати дітей через страшні аварії, які, на жаль, стаються на шахтах. Але в коледжі доволі багато інших спеціальностей, проте вони не розроблені під конкретні потреби підприємств і бізнесу. Тому нам потрібно думати над тим, щоби зацікавити бізнес», — розповіла Іванна Герус. 

На її думку, варто говорити про важливість впровадження курсу з підприємництва, над розробкою якого вже працює команда «Голосу». В межах курсу учням розкажуть як і для чого розвивати підприємництво, як складати бюджет, викладатимуть основи маркетингу тощо. Ідея також програми є на часі, оскільки зараз навчальні плани закладів освіти часто відірвані від реальних потреб підприємців.  

«В тому, щоби молодь отримала знання про підприємництво, зацікавлені і навчальний заклад, і територіальні громади, і бізнес. Це допоможе розвивати регіон, бо молоді люди будуть залишатися, тут працювати і з податків наповнювати місцевий бюджет», — розповіла депутатка «Голосу»