07.07.2021

«Росте Антонич» і росте новий маршрут Яворівщиною: Северин Хобзей про новий туристичний напрямок

Маршрут Судова Вишня – Бортятин – Віжомля – Прилбичі — унікальний, бо він може об'єднати села, які належать до трьох громад. Таке культурне співробітництво між громадами може гарно спрацювати, бо держава охоче підтримує таку співпрацю, а в цих громадах є люди, які хочуть тим займатися — про це у блозі на «Твоєму місті» розповів Северин Хобзей, депутат «Голосу» у Львівській обласній раді.

Маршрут об'єднує Судову Вишню — містечко, в якому народився полеміст, релігійний і літературний діяч Іван Вишенський.

Бортятин — село, в якому знаходиться батьківська оселя поета Богдана-Ігоря Антонича. В 2009 році там відкрили музей-садибу родини Антоничів.

Віжомлю — село, пов'язане з Іваном-Павлом ІІ. Він проходив тут військовий вишкіл під час навчання в університеті і молився в місцевій церкві, а ще будував місцеву школу.

Прилбичі — село, пов'язане з родиною Шептицьких. Колись тут був родинний маєток, в якому народився майбутній митрополит Андрей. Але в 1941 році цей маєток був знищений.

«Цінність в тому, що маршрут є комплексним і туристи зможуть поїхати сюди на день, а поодинці вони точно збиратимуть менше відвідувачів. Цей маршрут зможе вдихнути в ці місця нове життя і відкритись для людей, які, як мало знали про Яворівщину», — вважає депутат «Голосу».

Однак він стане популярним, коли тут буде інфраструктура, яку можуть організувати мешканці і заодно залучати додаткові кошти в місцеві бюджети. «Кав’ярні, прокати велосипедів та інша туристична інфраструктура – це необхідні речі, щоб це цей маршрут справді ожив. Тому окреме завдання працювати з громадами і вже зараз пропрацьовувати з ними ідеї, які підсилять цей туристичний напрямок», — вважає Северин Хобзей.