08.10.2021

Рішення про обов'язкову вакцинацію освітян непопулярне, але необхідне, — Іванна Герус

Рішення про обов'язкову вакцинацію освітян непопулярне, але з огляду на кількість випадків зараження коронавірусом, воно є необхідним. Про це розповіла Іванна Герус, депутатка Львівської обласної ради, голова комісії освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради.

На її думку, те, що міністр охорони здоров'я підписав наказ про обов'язкову вакцинацію працівників освіти, спричинено в тому числі й турботою про здоров'я вчителів.

«Вчителі, педагоги, ті, хто працює в сфері освіти, перебувають у зоні ризику, адже діти переважно переносять ковід безсимптомно і тому можуть заразити викладачів, самі того не усвідомлюючи. Відповідно рішення про обов'язкову вакцинацію є турботою про здоров'я вчителів. Шкода, що це треба робити таким чином, але такі заходи — необхідність і наслідок проваленої промокампанії вакцинації серед освітян. Крім того, не йдеться про порушення прав людини, адже ті, хто має протипокази, можуть не щепитися», — наголосила вона.

Указ очільника МОЗу вступає в силу за місяць після підписання, отже у освітян буде час, щоби вакцинуватися і набути імунітету проти коронавірусу.

За словами Іванни Герус, минулого року, коли терміново виникла необхідність переходити до дистанційного навчання, учні дуже сильно втратили в якості освіти, оскільки онлайн-навчання не було налаштоване належним чином. «Зараз система освіти готова до переходу на дистанційне навчання значно краще. Однак ми все одно маємо думати про те, як його вдосконалити і забезпечити високу якість освіти. Зрозуміло, що ми маємо подбати і про те, щоби вчителі могли проводити уроки, а для цього дуже важливо, щоби вони були здорові», — розповіла вона.