15.11.2021

Програма підтримки Пласту в Львівській обласній раді вже має перші успіхи, — Ростислав Добош

Програма підтримки Пласту в Львівській обласній раді вже має перші успіхи. Зокрема, допомога станиці Дрогобич з пластовою домівкою, заплановано ремонт домівки в Стрию та новий дах на домівці в Бориславі. Про це Ростислав Добош, голова фракції «Голосу» у Львівській обласній раді, розповів у інтерв’ю Юрію Леськіву для видання «Пластовий шлях».

«Надалі, з набиранням обертів пластової праці, збільшимо фінансування з обласного бюджету. Слід працювати так, щоби пластові осередки діяли в кожній громаді», — розповів депутат. За його словами, готові приймати проєкти і пропозиції від пластунів округи і краю.

Ростислав Добош розповів, що сприяння Пласту стало чи не першим питанням в роботі Львівської обласної ради, оскільки і він, і Іванна Герус були дійсними членами Пласту, а депутати фракції Северин Хобзей і Роман Дмитришин пластували в юнацтві.

«Всі ми депутатами стали вперше. Інші суспільні питання треба вивчати: наскільки вони є затребувані, де і які нюанси, а щодо Пласту ми орієнтувалися найкраще. З 74 депутатів у залі ми, до речі, найкраще обізнані у важливості пластової виховної праці для молодого покоління і в потребі сприяти цьому процесу.

Ми швидко порадилися з проводом Львівської округи і вже на першому році каденції почали формувати відповідні інструменти. Передусім, заклали рядок в обласному бюджеті на створення Пластового центру. Це інституція, що має по-менеджерськи допомагати станицям області, формувати методичний центр, ресурсну базу і таке інше. В бюджеті закладено 1,5 млн. грн. Можемо спробувати й більше передбачити на майбутнє. Для діяльності Центру потрібними були голова, бухгалтер. Таким чином, ми підійшли до можливості початку праці цього новоутворення на кінець липня. Тепер з’явився інструмент, який дає можливість працювати роками», — розповів він.

Ідея створення обласного Пластового таборового центру містить амбітну ідею створити таборову оселю у Львівській області. «Слід знайти відповідний терен, і не лише для Пласту. Тут ми могли би спільно таборувати зі скавтами Польщі, Словаччини, Чехії. Ми вже маємо декілька таборових осель — у Рівному, Тернополі. Але це місця для локального таборування. Думаю, що маємо змогу створити щось міжнародне», — наголосив він.

В 2022 році відзначатимуть 110-ліття Пласту. «Якщо нам дозволить ситуація, Львівщина стане базовим тереном Ювілейної пластової зустрічі — базою для підсумкового етапу крайових таборів. Зможемо організувати щось всеукраїнське, можливо, з країв ЄС запросимо пластунів і скавтів. Все покаже час. Наразі це лише думки і попередня пропозиція. Буду з нею виходити до обласного, крайового та світового проводів», — повідомив депутат.

Питання створення обласного Пластового центру і підтримки розвитку Пласту мають підтримку всієї обласної ради. «Маємо дуже добре розуміння в залі стосовно будь-яких пластових питань», — резюмував Ростислав Добош.

Повна версія розмови тут.