15.12.2020

Позиція «Голосу» щодо роботи Львівської міської ради

На наступному засіданні Львівської міської ради, 18 грудня, запланований розгляд низки питань, які стосуються її роботи. Зокрема, обрання секретаря ради, формування керівного складу комісій та виконавчого комітету, також погодження регламенту ради. 

Достойних кандидатів на посаду секретаря ради повинна запропонувати «ЄС» — найчисельніша фракція ради, містяни очікують на керівних посадах представників саме цієї партії. Депутати «Голосу» підтримають їхню кандидатуру, якщо до цієї людини не буде репутаційних зауважень. 

По формуванню керівного складу комісій — в чинному регламенті передбачено, що фракції повинні бути представлені в них пропорційно. Однак, «Голос» вважає, що при утворені комісій важливо врахувати професійність та досвід кожного депутата. У жодному випадку не формувати їх за принципом поділу — на більшість та опозицію. Такий підхід не лише порушить визначений порядок, а й нашкодить прийняттю ефективних рішень у місті. 

Всі партії, представлені у ЛМР позиціонують себе як проукраїнські та патріотичні, тому нашим пріоритетом має бути, насамперед, продуктивна робота міста. Це основний принцип, яким у співпраці зі всіма фракціями, керуватиметься «Голос». 

Ми переконані, що в кожній комісії повинен бути знайдений баланс, який спрямує роботу комісії на фахову дискусію та пошук кращих рішень для міста. Запропонували своїх депутатів на голів комісій, зокрема — освіти та науки; культури, молоді та спорту та історичної спадщини; архітектури, просторового розвитку та охорони історичного середовища.

Оскільки вибори завершились більш-ніж 50 днів тому, «Голос» вважає, що попередній склад виконавчого комітету не повинен продовжувати приймати рішення та має бути переглянутий новим корпусом депутатів. У критичному випадку можуть бути прийняті одиничні, вкрай важливі рішення від яких залежить життєдіяльність Львова. Але не потрібно надавати чисельні нові містобудівні умови та обмеження, відповідальність за які, фактично, несе новий склад ради.

Депутати «Голосу» готові якнайшвидше взяти участь в обговоренні принципів та кадрових пропозицій формування виконавчого комітету та запуску його роботи. Закликаємо міського голову почути позицію депутатського корпусу, щодо розподілу функцій влади.

Важливими для повноцінного запуску новообраної ради є затвердження нового регламенту її роботи. Новий регламент роботи ради повинен допомагати міському голові та депутатському корпусу дотримуватись балансу — не допускати узурпації влади чи ситуативного маніпулювання будь-якою із сторін. Усі передбачені законодавством права міського голови мають бути захищені, а механізми їх реалізації мають відображатись у регламенті. У випадку, коли міський голова, зловживає своїми повноваженнями, повинні бути передбачені механізми, які забезпечать формування порядку денного чи подолання вета — повноцінну роботу депутатського корпусу.