09.06.2021

Потрібно добудувати амбулаторії, в яких є необхідність і надалі використовувати кошти відповідальніше, — Роман Дмитришин

Кошти за програмою «Доступна медицина», що передбачала будівництво амбулаторій, закупівлю транспортних засобів та обладнання для сільської місцевості, майже повністю реалізовані, але розподіл був непродуманим. Комісія з питань охорони здоров'я Львівської обласної ради інспектує недобудовані амбулаторії, щоби визначити, які потрібно добудувати першочергово. Про це розповів Роман Дмитришин, депутат «Голосу» у Львівській обласній раді.

«У 2017 році була запроваджена програма по доступній медицині в сільській місцевості. Програма була розрахована на 4 роки і практично всі кошти вже реалізовані. Але в програмі не обґрунтували, де доцільно будувати амбулаторії, а де — ні. Амбулаторію потрібно утримувати, проплачувати комунальні послуги, виплачувати зарплату, а у процесі децентралізації це має робити громада, а не за медичною субвенцією з Києва, як було у 2017 році», — розповів депутат «Голосу».


Проєкт передбачав будівництво 43 амбулаторій у Львівській області, більше 20 з них ще не здані і перебувають на різному етапі готовності. Комісія охорони здоров'я ЛОР теперішньої каденції інспектує ці об'єкти і буде вирішувати, де амбулаторія потрібна першочергово, а де вже немає потреби. «По деяких амбулаторіях відкриті кримінальні провадження щодо генеральних підрядників та членів управління комунального будівництва при ЛОДА, тому що вони виступають як контролюючий орган. Є амбулаторії в яких освоєні кошти на 100%, але реальний стан готовності на 70%. Є і такі, що вже руйнуються, попри те, що їх ще не здали», — розповів Роман Дмитришин. 


За словами депутата «Голосу», були випадки, де в селі на 200 людей будували нову амбулаторію за наявності амбулаторії радянського часу і доцільності в ще одній не було. «Краще було використати кошти на модернізацію існуючих приміщень. І такі ситуації є непоодинокі. Перш ніж інвестувати кошти, потрібно було проаналізувати, де саме вони були потрібні. Зараз треба завершити будівництво амбулаторій, там де вони необхідні. На майбутнє до розподілу державних коштів підходити відповідальніше», — наголосив він.