21.12.2021

Попри додаткові кошти на освіту, медицину та культуру, бюджет-2022 містить кілька викликів — Віталій Троць

Львівська міська рада прийняла бюджет Львівської МТГ на 2022 рік в сумі трохи більш як 14 млрд грн, який складається з загального фонду та бюджету розвитку. За словами Віталія Троця, заступника комісії фінансування та планування бюджету, перед бюджетом Львова на 2022 рік постало декілька викликів.

«По-перше, це збільшення витрат усіх установ на енергоресурси, що потребує додатково від 600 до 900 млн грн. По-друге, в 2022 році очікуємо введення електронного квитка – попередньо на цю стрічку вже зарезервовано 400 млн грн, хоча відповідей на питання про таку збитковість проєкту депутатам не надали і відповідна програма буде розглядатись окремо. По-третє, повернення боргів за виконані роботи у 2018-2020 роках у Винниках на суму близько 152 млн гривень. По-четверте, повернення отриманих в попередні роки кредитів та гарантій в розмірі 1 млрд 851,6 млн гривень», — розповів депутат.

За словами Віталія Троця, враховуючи це, виконком запланував отримання нових кредитів та гарантій на 1 млрд 589 млн гривень. Частина цих коштів має наповнювати бюджет розвитку Львівської громади. Умови та згода на їх отримання будуть розглядатись окремими ухвалами на сесії Львівської міської ради.

▪ Загалом в загальному фонді передбачено додаткові кошти на освіту — 1,1 млрд гривень, які скерують на підвищення доплат вчителів та працівників дошкілля, а також на покриття різниці на енергоресурси.

▪ Фінансування системи охорони здоров'я збільшено на 252 млн гривень, які також скерують на покриття різниці енергоресурсів та доплати медикам.

▪ Бюджет культури збільшено на 35 млн грн, а фінансування фізичної культури та спорту на 34 млн гривень.

▪ На 401 млн гривень збільшено фінансування житлово-комунального господарства.

▪ Також передбачено кошти на фінансову підтримку молодіжних програм, зокрема на підтримку Української академії лідерства (понад 2 млн гривень) та Пласту (понад 2 млн гривень).

23 грудня депутати планують зібратись для розгляду бюджету розвитку