16.09.2021

Освітяни мають вакцинуватися, щоб захистити освіту від занепаду, — Вікторія Христенко

Вікторія Христенко, депутатка “Голосу” у Львівській міській раді, голова комісії освіти та науки, закликала освітян вакцинуватися, щоб захистити себе та інших від захворювання, а освіту від занепаду.

Як голова комісії освіти та науки, вона звернула увагу на кількість вакцинованих освітян у Львові: “Хоча зараз наше місто займає лідерські позиції серед інших міст України за темпами вакцинації мешканців і освітян зокрема, проте ми все ще не готові до посилення карантинних обмежень”.

Вікторія Христенко відзначила, що у постанові Кабінету міністрів N 1236, зміни до якої ухвалили 13 вересня, школи у “жовтій зоні” працюватимуть у звичайному форматі за наявності не менше як 80% вакцинованих вчителів. А для того, аби школярі відвідували школу, якщо регіон перейде до “червоної зони”, потрібно щоб 100% освітян були вакциновані двома дозами. Інакше навчальні заклади будуть змушені переходити на дистанційне навчання.

Як зазначила депутатка “Голосу”, дослідження, які проводились у Нідерландах та США показали, що під час дистанційного навчання школярі початкових класів не засвоюють нового матеріалу, який їм викладають. Школярі в Україні не виняток, про низьку ефективність дистанційного навчання говорять і батьки, і вчителі.

“Ми зобов’язані докласти максимум зусиль, щоб вакцинувати достатню кількість педагогів, зробити так, аби школи продовжували працювати і тоді, коли епідеміологічна ситуація погіршиться”, — розповіла вона.