21.12.2021

Обласна рада має взяти на баланс заклади профосвіти, — Іванна Герус

Львівська обласна рада повинна взяти на баланс заклади професійної освіти для того, щоб утримувати їх і розвивати. Про це на засіданні сесії Львівської обласної ради заявила Іванна Герус, очільниця комісії освіти, науки та інновацій.

“Говорячи про заклади професійної освіти, можна довго розповідати про те, що вони не обласні, а державні. Але там вчаться наші діти, які мають піднімати нашу економіку і допомогти в тому, щоб в нашому обласному бюджеті ставало більше надходжень. Ми, як обласна рада, маємо взяти себе в руки, терміново провести інвентаризацію та взяти на баланс заклади професійної освіти для того, щоб їх розвивати”, — наголосила вона.

За словами Іванни Герус, заклади професійної освіти перебувають на різному рівні забезпечення та оснащення. І часто керівництво закладів, що перебувають в не дуже доброму стані, має політичну приналежність.

“Комісія освіти підтримує те, що потрібно провести аудит всіх закладів, що є на балансі обласної ради. Але виникає питання, чи ми, депутати, готові до того, що треба буде ще пару десятків мільйонів докинути лише на утриманські витрати, щоб довести до стандартів, які мають бути? Ті 1,3 млрд гривень, які ми закладаємо в бюджет на 2022 рік, це просто підтримка штанів освіти, а не розвиток і над цим треба думати”, — вважає вона.