14.05.2021

Наполягаємо на тому, щоби процедура отримання дозволів по літніх майданчиках була переведена в електронний формат, — Віталій Троць

Депутати «Голосу» разом з представниками інших фракцій міської ради провели консультаційну зустріч з рестораторами Львова, щоби обговорити питання проєкту змін до порядку видачі дозволів на літні майданчики.

У «Голосі» наполягають на тому, що вся процедура отримання дозволів по літніх майданчиках відбувалася в електронному вигляді, в тому числі і процес подачі заяв для отримання дозволів. Пропонують перевести дозвільну документацію в електронний формат, щоби кожен підприємець міг подати необхідну документацію без взаємодії з чиновниками та комісіями.

«Голос» також пропонуватиме внести зміни щодо всесезонності майданчиків — таку потребу на зустрічі озвучили ресторатори.

Крім того, в проєкті передбачається зменшення кількості погоджувальних документів, вартість послуги, скорочено час ухвали рішення по літніх майданчиках. Планують скасувати міжвідомчу комісію та чітко виписати механізми контролю.

Проєкт оприлюднено 19 квітня. «Голос» ініціював зустріч із стейкхолдерами, щоби почути думку рестораторів, перш ніж виносити документ в сесійну залу та ставити на голосування.

Пряма мова
Віталій Троць, голова фракції «Голос» у Львівській міській раді, член комісії фінансів та планування бюджету:

Це консультаційна зустріч, яка потрібна для того, щоби зрозуміти, як ресторатори сприймають можливі нововведення. Нинішній порядок отримання дозволів надзвичайно зарегульований, не сучасний, вимагає взаємодії з чиновниками та комісією, що діє дуже суб'єктивно.

Чинний проєкт положення напрацьований попередньою владою без урахування позиції рестораторів. Натомість, ми хочемо почути думки стейкхолдерів, їх пропозиції і зауваження.

Ми наполягатимемо на тому, щоби вся процедура отримання дозволів по літніх майданчиках була переведена в електронний формат, в тому числі і сама подача заявки для отримання дозволу.

Бізнес — наш локомотив і ми маємо зробити все, щоби термін погодження тривав не 4-5 місяців, а до 5 днів.

Олекса Возняк, депутат «Голосу» у Львівській міській раді, член комісії підприємництва, інвестицій, цифрової трансформації та спадщини:

Проект ухвали було підготовлено Львівським регуляторним хабом ще 3 роки тому і за весь цей час чиновники внесли в неї багато дискусійних змін, але так і не винесли на розгляд сесії. Зараз на це є воля депутатів і шанс суттєво спростити процедуру отримання дозволу.

Перш ніж винести проект ухвали в сесійну залу, ми обговорили це питання з рестораторами — можливо, ще щось треба покращити. Ми врахуємо зміни, які запропонували ресторатори, зокрема зауваження про всесезонність.

В умовах коронавірусу це дуже актуальне питання. Вже рік ми живемо з коронавірусом і розуміємо, що дистанція і маска працюють. Тому перебування на вулиці з дотриманням дистанції цілком безпечне. Натомість ресторанний бізнес зараз в складному стані — їх доходи зменшилися щонайменше вдвічі.

Тому майданчики, що працюватимуть цілий рік для представників ресторанного бізнесу — це можливість зберегти доходи, а для міського бюджету — це додаткові надходження. Ми маємо зробити крок, щоби допомогти підприємцям і наповнити міський бюджет.