02.09.2021

Місце, де був “монумент слави” має стати громадським простором і наповнювати гордістю, — Ігор Шолтис

Місце, де розташовувався “монумент слави” має стати громадським простором, до якого буде інтегрований меморіал, який вшановуватиме українських воїнів різних періодів національно-визвольних змагань. Це місце має наповнювати гордістю мешканців міста і в тому числі студентів Національної академії сухопутних військ, що розташована навпроти. Про це розповів Ігор Шолтис, депутат “Голосу” у Львівській міській раді.

На його думку, важливо, щоби на місці демонтованого пам'ятника не постала монументалістика, схожа на радянську і зовні, і за духом. Це місце має бути наповнене патріотизмом, надихати на пізнання історії, але не повторювати радянський пафос.

Сам демонтаж монументу Ігор Шолтис вважає реальним і повноцінним виходом України з радянського минулого. “Був певний символізм в розташуванні цієї величезної брили, найбільшої на Заході України, на в'їзді до центру міста і біля Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Напроти цього монументу воїни складали присягу, щоб йти в бій проти московських окупантів, які колись встановили цей пам'ятник. Це парадокс, якого не має бути. Демонтаж Монументу бойової слави радянських Збройних сил є знаковим для українців і стане прикладом того, як якісно виконувати закон про декомунізацію”, — наголосив він.

За словами Ігоря Шолтиса, представники ветеранського середовища доклали багато зусиль до демонтажу цього монументу. “Цей пам'ятник був побудований до 50-річчя створення Червоної армії в 1970 році. Тому зараз мова йде навіть не про демонтаж монументу, а про демонтаж символу старої системи”, — розповів він.

Нагадаємо, 17 грудня 2018 року розпочався демонтаж пам'ятника. В лютому 2019 року до музею “Територія терору” передали пять горельєфів на честь радянських солдат. 3 березня було знесено стелу і демонтовано радянську зірку. 23 липня 2021 року демонтували головну частину композиції монументу слави — бронзові фігури “батьківщини-матері” і червоноармійця.