18.02.2021

Міський голова має повідомити львів'ян про реальний стан комунальних підприємств через занижені тарифи, — Віталій Троць

Міський голова повинен бути чесним перед львів’янами. Через популярні, але економічно необґрунтовані тарифи – громада втрачає щороку сотні мільйонів гривень, щоб покрити збитки комунальних підприємств.

Фракція «Голос» закликає міського голову Львова якнайшвидше підготувати та запропонувати на розгляд план санації — конкретні рішення, які допоможуть «оздоровити» збиткові комунальні підприємства. Також, голова має публічно повідомити мешканців про реальний стан справ на комунальних підприємствах, що спричинили занижені тарифи. У цьому році в запропонованому проекті бюджету вже передбачено більше 337 мільйонів гривень на покриття збитковості, проте оголошений запит на рік, сягає аж 780 мільйонів гривень.

Водночас, при піднятті тарифів важливо допомогти соціально-незахищеній частині людей. Тому команда «Голосу» вважає, що для пільгових категорій потрібно впровадити цільові субсидії, аби частково компенсовувати тарифи.

Пряма мова

Віталій Троць, голова фракції «Голос» у Львівській міській раді, член комісії фінансів та планування бюджету

Розуміємо, що підвищення тарифів є непопулярним. Але потрібно приймати стратегічні рішення, які дадуть змогу Львову розвиватися. Місто не може продовжувати практику покриття збитків комунальних підприємств за рахунок Бюджету розвитку. Ці гроші мають бути спрямовані на фінансування надважливих соціальних сфер: освіту та медицину.