19.08.2021

Міністерство освіти має зайнятися питанням браку субвенцій, — Іванна Герус

Міністерство освіти і науки розповідає, що робити з надлишками субвенцій, однак мовчить про те, що робити тим територіальним громадам, які недоотримують коштів через те, що субвенції неправильно розраховані. Про це заявила Іванна Герус, депутатка “Голосу” у Львівській обласній раді, голова комісії освіти, науки та інновацій.

“Зараз МОН активно розповідає про те, що і як робити тим громадам, у яких є залишки коштів по субвенціях, на що доцільно їх витратити — на зарплати вчителям, модернізацію їдалень чи покращення матеріальної бази. Однак не чути жодних пропозицій про те, яким чином перераховувати субвенції так, щоби їх не бракувало. Ми неодноразово говорили про те, що формули, за якими вони нараховуються, містять помилки. Тому чимало громад змушені витрачати бюджети розвитку на потреби, які мали забезпечувати субвенції, а саме на зарплати вчителям”, — вважає депутатка.

Крім того, зараз територіальні громади змушені йти на закриття низки шкіл, де навчається від 5 до 25 учнів, оскільки їм бракуватиме освітньої субвенції з державного бюджету. “Закриття шкіл негативно сприймає місцеве населення. Батьки переживають про те, як їх діти добиратимуться до шкіл в інших населених пунктах. Однак громади не мають як утримувати ці школи”, — розповіла голова комісії освіти.

За словами Іванни Герус, ще весною Львівська обласна рада звернулася до уряду з закликом переробити формулу і внести зміни до бюджетів, оскільки коштів реально бракує. “Є територіальні громади, які не можуть забезпечити свої освітні потреби, не мають чим платити зарплати вчителям. Ресурсів обласної ради також бракує, тож це справа уряду і центральної влади”, — вважає вона.