02.09.2021

Львівська облрада готова долучитися до співфінансування проєктів в рамках впровадження Європейського зеленого курсу, — Наталія Галецька

Львівська обласна рада готова долучитися до співфінансування міжнародних проєктів, що будуть реалізовані в Україні в рамках впровадження Європейського зеленого курсу. Впровадження такого курсу водночас є викликом та можливістю для громад. Про це під час панельної дискусії “Можливості та виклики розвитку громад у контексті Європейського зеленого курсу” в межах V Форуму місцевого розвитку розповіла Наталія Галецька, депутатка “Голосу” у Львівській обласній раді, голова Комісії з питань євроінтеграції та міжнародного співробітництва.

Виклик може полягати в тому, що можуть зменшитися податкові надходження. Можливість для громад у тому, що за якісної і ефективної стратегії сталого розвитку вони зможуть скористатися з національних та міжнародних можливостей.


За словами депутатки “Голосу”, наприкінці 2019 року Єврокомісія проголосувала нову політику ЄС — “зелений курс”, який передбачає декарбонізацію промисловості та територій задля досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. Така політика передбачає зміни не лише промисловості, а і для транспорту, сільського господарства, а також енергетичної галузі.

Від 2019 року розпочали розробку актів, що передбачають застосування вуглецевих мит до імпортних товарів, в тому числі до товарів з України, та створення фонду для фінансування зеленого переходу для держав-членів ЄС. Зараз Україна веде переговори з ЄС щодо формату участі в Європейському зеленому курсі.

Питання зміни клімату буде визначальним на найближчий час для Євросоюзу, в тому числі і в проєктах для України. Сталий розвиток та зменшення вуглецевих викидів стає пріоритетом для все більшої кількості міжнародних проєктів. Відповідно, отримання фінансування залежатиме від наявності місцевих політик і стратегій сталого розвитку.