23.12.2021

«Львівгаз» потрібно передати у власність громади – Ігор Шолтис

Ігор Шотис запропонував створити тимчасову контрольну комісію з числа депутатів міської ради з питань порушення прав споживачів, які скаржаться на те, що «Львівгаз» порушує умови газопостачання, надає неякісні послуги, стягує понаднормові кошти та ігнорує показники лічильників, які подають користувачі. Депутат наголосив на тому, що потужності ПАТ «Львівгаз» та «Львівгаззбут» необхідно передати у власність громади або держави для того, щоб встановити прозорі та європейські стандарти корпоративного управління. З відповідним зверненням до міського голови Львова Ігор Шолтис звернувся під час засідання сесії Львівської міської ради 23 грудня 2021 року.

Представники активних середовищ міста занепокоєні тим, що АТ «Львівгаз» порушує умови газопостачання. Зокрема, з грудня 2015 по 2021 рік займає монопольне становище на ринку з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам. АТ «Львівгаз» і ТОВ «Львівгаз збут» здійснювали донарахування об'ємів використаного споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, при здійсненні комерційних розрахунків.

«Маніпуляції АТ «Львівгаз» щодо наднормових стягнень плати за надання послуг по газопостачанню та транспортуванню природного газу в Львівській області безпосередньо впливають на дестабілізацію становища в регіоні, ставлять тисячі споживачів газу Західної України в критичне становище, а також підривають авторитет держави і населення, адже споживачі газу сподіваються на допомогу держави в регулюванні ціноутворення та контролю за діяльністю монополістів на ринку газопостачання», – наголосив депутат.

За словами Ігоря Шолтиса, «Львівгаз» щомісяця отримує надлишкові кошти за ненадані послуги. Сотні споживачів скаржаться на неякісне обслуговування та ігнорування компанією таких скарг. Також вони скаржаться на ігнорування показників лічильників, яким би способом вони не були подані, і те, що ці «розрахункові платежі» не беруться до уваги працівниками АТ «Львівгаз» при визначенні суми платежу за спожиті послуги. Кричущими є і факти, коли компанія нараховує плату за постачання та споживання газу мешканцям Львівщини, які ніколи не були підключені до мережі газопостачання або офіційно розірвали договір з АТ «Львівгаз» про надання послуг з газопостачання.

«На численні скарги громадян АТ «Львівгаз» не реагує та не застосовує ніяких заходів для вирішення проблем та конфліктних ситуацій. Не впливають на ситуацію і звернення окремих громадян на гарячі лінії та у правоохоронні органи», – йдеться у зверненні депутата.

За його словами це питання піднімають такі організації як Львівська обласна партійна організація політичної партії «Національний Корпус», Відокремлений підрозділ Громадської організації "Правий сектор" у Львівській області та Громадська рада при Львівській обласній державній адміністрації.

Громадськість також бентежить той факт, що з 2022 року ціна зросте до 4,18 грн. «Це означає, що львів’яни, які і так платили за транспортування газу ледь не найвищу ціну в країні, тепер платитимуть взагалі неадекватну ціну», – наголосив Ігор Шолтис.

Він запропонував Львівській міській раді звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), секретаря РНБО з проханням взяти питання врегулювання ситуації щодо зловживань та порушень законодавства та ліцензійних умов при здійсненні послуг з транспортування природного газу населення АТ «Львівгаз» під особистий контроль. Також він наголосив на необхідності вжити заходів для передачі потужностей ПАТ «Львівгаз» та «Львівгаззбут» у власність громади або держави для того, щоб встановити прозорі та європейські стандарти корпоративного управління. Ігор Шолтис запропонував створити тимчасову контрольну комісію з числа депутатів ЛМР з питання порушень прав споживачів у цій сфері.