25.11.2021

Ігор Шолтис закликав забезпечити організацію територіальної оборони та підвищити інформування людей про ймовірну загрозу

Ігор Шолтис, депутат "Голосу" у Львівській міській раді закликав міського голову Львова створити робочу групу за участі представників виконавчих органів, силових відомств, депутатів та експертів з питань організації територіальної оборони та цивільного захисту. Ця група має організовувати та контролювати роботу по інформуванню мешканців міста та організувати територіальну оборону на території громади. Про це він заявив на засіданні сесії Львівської міської ради 25 листопада.

За словами депутата, з огляду на загострення ситуації навколо російсько-української війни та пряму загрозу повномасштабної російської інтервенції на територію України, потрібно підвищувати обізнаність львів'ян у сфері цивільного захисту та того, які заходи можуть бути вжиті у разі підвищення загрози або відбиття агресії. Для того, щоб забезпечити захист мешканців громади та зробити ефективнішою роботу структурних підрозділів ЗСУ, СБУ та інших державних структур, обов'язком яких є організація безпеки та сприяння захисту суверенітету та територіальних кордонів України, він пропонує: 

1. Напрацювати концепцію зміни порядку підпорядкування Управління безпеки міста та функціонального зв’язку між Управлінням безпеки міста ЛМР та одним з Департаментів ЛМР;

2. Внести зміни до Статуту ЛКП “Муніципальна Варта”, згідно з якими її діяльність передбачатиме організацію територіальної оборони у Львівській територіальній громаді.

3. Зобов’язати районні адміністрації м. Львова та уповноважених посадовців старостинських округів систематично проводити роз’яснювальну роботу з мешканцями громади у сфері організації цивільного захисту та сприяння організації територіальної оборони на території громади.

4. Зобов’язати управління освіти Департаменту гуманітарної політики ЛМР проводити роз’яснювальну роботу у сфері організації цивільного захисту та сприяння організації територіальної оборони з педагогами та учнями навчальних закладів Львівської територіальної громади.

5. Протокольним дорученням створити робочу групу за участі представників профільних виконавчих органів, депутатського корпусу, силових відомств та експертів з питань організації територіальної оборони та цивільного захисту. Метою діяльності робочої групи визначити регулювання зазначених ініціатив та процесів.

6. На уповноваженого представника робочої групи накласти особисте зобов’язання звітувати про діяльність робочої групи до наступного пленарного засідання ЛМР.