07.10.2021

Ігор Шолтис закликав присвоїти звання Герой України сотенному УПА Мирославу Симчичу

Ігор Шолтис, депутат «Голосу», звернувся до президента України Володимира Зеленського, голови ВР Дмитра Разумкова та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з закликом присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Мирославу Симчичу, сотенному УПА. З таким зверненням депутат виступив на засіданні Львівської міської ради 7 жовтня 2021 року.

За словами Ігоря Шолтиса, Мирослав Симчич — легендарний сотенний УПА, який в подальшому після численних важких боїв на фронтах тодішньої російсько-української війни провів 32 роки ув’язнення у радянських таборах.

«Ухвалою ЛМР від 25.04.2013 року №2295 Мирославу Симчичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Львова». Указом Президента України від 21 серпня 2015 року пан Симчич нагороджений орденом Свободи. Указом Президента України від 26 листопада 2005 року за вагомий особистий внесок у національне та державне відродження України, самовідданість у боротьбі за утвердження ідеалів свободи і незалежності, активну громадську діяльність, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ст.. Указом Президента України від 19 серпня 2016 року № 336/2016 за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу, Мирослав Симчич нагороджений ювілейною медаллю «25 років незалежності України», — нагадав депутат.

Він наголосив на тому, цього року відзначаємо 30 років незалежності України, здобуттю якої присвятили свої життя багато поколінь українців. Наближається День Захисника України, в який ми вшановуватимемо героїзм наших борців, військові традиції і звитяги українського народу.

«Пану Мирославу виповнилось 98 років і він є одним з небагатьох живих реальних учасників Другої світової війни, які боролися в лавах УПА за Незалежність України. Сьогодні ми маємо нагоду подякувати йому, як живому герою, яким він є для кожного свідомого українця», — повідомив Ігор Шолтис і запропонував присвоїти за здійснення визначного геройського вчинку звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Симчичу Мирославу Васильовичу.