24.09.2021

Готуємо ухвалу про опікунські ради львівських парків на жовтень, — Марія Чижишин

Депутати «Голосу» виступили з ініціативою створення опікунських рад парків із представників громади, влади, експертного середовища та депутатського корпусу. Такі ради зможуть контролювати ремонтні роботи в парках, формувати візії його розвитку, впливати на те, щоб бюджет розвитку, передбачений на ці об'єкти, використовувався ефективно та з максимальною користю. Відповідну ухвалу планують винести на розгляд комісії екології на жовтень — про це розповіла Марія Чижишин, депутатка «Голосу» у Львівській міській раді.

За словами депутатки, до складу таких опікунських рад мають входити представники громадськості, яким небайдужа доля парку, представники районних адміністрацій або ЛКП «Зелений Львів», яким підпорядковуються парки, представники департаменту екології, екологічної інспекції, представники адміністрації парків та депутати.

«Опікунські ради дозволять поєднати інституції, що відповідають за благоустрій та облаштування парків, небайдужих громадян та департамент екології, який має стратегічне бачення, але часом не бере до уваги функціональності того чи іншого об'єкта. Важливо також, щоби у складі опікунських рад були й депутати. Така співпраця дозволить почути максимум думок і поєднати як візії установ, так і практичні потреби відвідувачів парків», — вважає Марія Чижишин.

На її думку, такі ради могли би збиратися раз на місяць і тримати на контролі питання функціонування парків та допомагати спільно втілювати концепції розвитку.

Доцільно створити такі опікунські ради при великих парках Львова. В «Голосі» вже працюють над відповідною ухвалою і в жовтні планують винести її на розгляд комісії екології, природокористування та енергоефективності. Паралельно ідею створення таких рад планують винести на розгляд експертного середовища та громади.

Нагадаємо, Марія Чижишин виступила з ідеєю створення опікунських рад при парках ще влітку 2021 року.