27.04.2021

«Голос» вимагає підтримати підприємців, які зазнають збитків під час карантину

Депутатка «Голосу» Роксоляна Вороновська на сесії Львівської обласної ради звернулася до уряду з вимогою прийняти рішення для підтримки бізнесу.

У Львівській області малі підприємства становлять більше 90%. Карантинні обмеження у країні продовжено до кінця червня, тому малий та середній бізнес мусить виживати. Через формальні невідповідності 60% підприємців не змогли отримати 8 тисяч допомоги від держави. Закрилося 232 тисячі ФОПів — на 16% більше, ніж у 2019 році.

Пряма мова
Роксоляна Вороновська, депутатка фракції «Голос» у Львівській обласній раді:

До бізнесу приходять перевірки, з них збирають податки, зокрема і єдиний соціальний внесок попри те, що вони тимчасово не працюють і не можуть платити ці гроші. З огляду на надзвичайно складне фінансове становище малого та середнього бізнесу в Львівській області ми вимагаємо від Кабінету Міністрів України:
– Обмежити оподаткування бізнесу, який не має змоги працювати під час карантину (звільнити від сплати ЄСВ);
– Переглянути умови отримання фінансової допомоги у розмірі 8 тисяч (а саме, розширити допомогу для представників інших КВЕДів);
– Вжити заходи щодо надання безвідсоткового кредиту з умовою погашення до кінця року частки суми;
– Продовжити фінансову допомогу малим підприємцям після завершення карантину для процесу якнайшвидшого відновлення бізнесу.