17.02.2021

Голос пропонує розширити прозорий доступ до інструментів підтримки малого бізнесу у Львові

У Львівській міській раді триває затвердження програм, одна з них — це 3-ох мільйонна програма підтримки розвитку підприємництва у Львові. Це ті кошти, які громада скеровує на розвиток малого бізнесу, — на те, щоб у нас було більше підприємництва, та, відповідно, робочих місць та сплачених податків. «Голос» вважає, що зараз важливо надати перевагу новим форматам, які сприятимуть розвитку бізнесу, а не виставці «Львівський товаровиробник», яка проводиться впродовж уже 10 років за кошти громади. 

Тому ми пропонуємо зменшити видатки на пряме фінансування комерційних виставок та точкові бізнес-тренінги. Наша команда пропонує розширити доступ до прозорих конкурсів для отримання ваучерів на маркетингові та консалтингові послуги, — безповоротної фінансової допомоги для малого бізнесу, яка спрямована на створення чи оновлення веб-сайтів, розробку бренду продукції, розробку і видання візуальних рекламних матеріалів, участь у виставках, ярмарках чи бізнес-показах, тощо. 

Позицію «Голосу» на публічному обговоренні Програми сприяння розвитку підприємництва на 2021 рік відстоювали Володимир Воробей, Дмитро Симовоник та Олекса Возняк.

Пряма мова
Володимир Воробей, член експертної групи з розвитку малого та середнього підприємництва партії «Голос»

Ми відстоюємо позиції прозорого доступу до дієвих інструментів підтримки бізнесу, — визначте критерії оцінки та проведіть відкритий конкурс, а бізнес сам підготує проекти, які потрібні бізнесам для зростання. Чиновники не повинні організовувати або навіть визначати виставки та навчання для бізнесу, — це не їх функція. 

Пропонуємо запровадити ваучери — це реальна підтримка тут-і-вже. За невеликі кошти малі бізнеси можуть суттєво вирішити свої питання — більше і краще продавати онлайн, мати кращий вигляд упаковки та взагалі розробити свої бренди, вийти на іноземні маркетплейси тощо. Фактично, місто виступає стимулятором цифрової трансформації малого бізнесу, — а реалізовуватимуть ці проекти так само львівські консультанти, агенції та підрядники.