13.07.2021

«Голос» пропонує перенести День молоді на 12 серпня

Депутати «Голосу» на засіданні Львівської обласної ради закликали позбутися неактуальної радянської традиції і перенести дату відзначення Дня молоді на 12 серпня. Відповідне звернення до Президента України та Міністра молоді та спорту озвучив Ростислав Добош, голова фракції.

Ростислав Добош наголосив на тому, що важливо святкувати цей день разом з Європою і усім світом, що дасть світоглядно великий крок вперед для України. 

В «Голосі» вважають, що традиційно День молоді в Україні відзначають у останню неділю червня, однак вони занепокоєні історичним походженням цієї дати, яку обрали ще у Радянському Союзі і позиціонували як День радянської молоді. Натомість є пропозиція перенести відзначення на 12 серпня – саме у цей день в 1999 році рішенням ООН визначено Міжнародний день молоді.

Повний текст звернення:

«Ми, депутати Львівської обласної ради, переконанні, що необхідно змінити дату відзначення Дня молоді.

Щороку в останню неділю червня українці святкують День молоді, проте ми занепокоєні його історичним походженням. Адже саме цю дату відзначення було обрано Президією Верховної ради СРСР у 1958 році, тоді це свято носило назву День радянської молоді і організовувалося комсомолом. Звідси постає конфлікт, що ми, як прогресивні та патріотичні українці, відзначаючи День молоді в останню неділю червня, солідаризуємось з комунізмом.

Проте є альтернатива, наприклад, європейці відзначають Міжнародний день молоді 12 серпня, що було встановлено у 1999 році на 54 сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.

Ми вважаємо, що українці повинні якнайшвидше позбуватися неактуальних радянських традицій. Як альтернативний варіант святкування пропонуємо перенести дату відзначення Дня молоді на 12 серпня».