22.04.2021

Допомогу підприємцям, які страждають від локдауну потрібно виплатити якнайшвидше

Вже понад 30 днів у Львові триває посилений карантин, через який працівники багатьох підприємств перебувають у вимушених відпустках та фактично залишилися без доходів. Законодавство України передбачає виплату допомоги фізичним особам-підприємцям та найманим працівниками з державного бюджету. Також додаткові кошти можуть бути виділені з місцевого.

Оскільки допомога держави є надто малою, депутат «Голосу» Олекса Возняк сьогодні на засіданні у міській раді закликав невідкладно виділити кошти та розпочати виплати допомоги з бюджету міста.

Пряма мова
Олекса Возняк, депутат «Голосу» у Львівській міській раді, член комісії підприємництва, інвестицій, цифрової трансформації та спадщини:

Допомога має виплачуватися за рахунок коштів державного бюджету України у розмірі 8 тисяч гривень і за рахунок коштів місцевого бюджету – у розмірі, який визначить місцева влада. Значна частина підприємців та найманих працівників вже більше місяця перебувають у вимушених неоплачуваних відпустках.
До нас звертаються мешканці, яким через введення карантинних обмежень не вистачає коштів навіть на найпростіші побутові потреби.
Тому міська виконавча влада має негайно розробити необхідні механізми і виділити кошти, щоб розпочати виплати допомоги підприємцям і найманим працівникам, які страждають від економічних наслідків локдауну, як це передбачено Законом України №1358-IX, що набув чинності 09 квітня 2021 року.