27.09.2021

Бізнес має долучитися до роботи наглядових рад при закладах профтехосвіти, — Іванна Герус

Представники бізнесу мають бути зацікавлені приєднуватись до наглядових рад при закладах професійно-технічної освіти, оскільки так вони зможуть безпосередньо впливати на навчальні плани, згідно з якими навчатимуть студентів. Випускники таких закладів будуть приходити на підприємства вже з конкретними навичками та знаннями, тому не доведеться витрачати час та ресурси на те, щоби їх перенавчати. Про це розповіла Іванна Герус, депутатка Львівської обласної ради, голова комісії освіти, науки та інновацій.

У Львівській обласній державній адміністрації повідомили про ініціативу створення наглядових рад при закладах професійно-технічної освіти для того, щоби реформувати галузь, зробити програми сучасними та якісними і дослухатися до потреб як молоді, так і бізнесу. У ЛОДА планують сформувати робочі групи для створення наглядових рад за різними напрямами закладів.

Депутати «Голосу» вже неодноразово говорили про те, що для бізнесу буде корисною співпраця з закладами освіти. Іванна Герус наголошувала на тому, що співпраця професійних училищ, громади та бізнесу може оживити регіони Львівської області, тому що молодь отримуватиме справді затребувану освіту.

В «Голосі» виступили з ініціативою впровадження навчального курсу з підприємництва для студентів закладів професійної освіти. Одразу після навчання випускники матимуть достатньо знань, щоби якісно планувати свою подальшу роботу. Для розробки та наповнення програми планують залучати викладачів бізнес-середовища і підприємців, які ділитимуться конкретним успішним досвідом.

За словами Роксоляни Вороновської, ставлення до професійної освіти потрібно міняти. В Україні побутує думка про те, що профтехосвіта неприваблива і неперспективна, але якщо показати, яку зарплату може мати фахівець з відповідними знаннями — ситуація може змінитися. Важливо враховувати як реалії ринку, так і думку керівників таких закладів, щоби співпраця була максимально ефективною