01.09.2021

Аби перебування у школі було безпечним, потрібно дотримуватися правил і якомога швидше вакцинуватися, — Вікторія Христенко

Сьогодні львівські школи розпочали навчальний рік очно. Про дистанційне навчання поки не йдеться, але потрібно дотримуватися певні умов, щоб перебування дітей та вчителів у школах було безпечним. Про це розповіла Вікторія Христенко, депутатка «Голосу» у Львівській міській раді, голова комісії освіти та науки.

За її словами, в окремих школах учні старших класів можуть мати кілька днів дистанційного навчання на тиждень — це залежить від рішення школи.

«Згідно з рішенням Львівського управління освіти, якщо в класі більше половини учнів перебуватимуть на самоізоляції, весь клас перейде на дистанційне навчання. Ті школи, в яких буде щеплено понад 80% працівників, зможуть працювати в нормальному режимі навіть якщо регіон перейде до «жовтої», «помаранчевої» або «червоної» зони. Тому дуже важливо, щоб вчителі були вакциновані — так вони захищають себе і водночас дозволяють системі освіти нормально працювати. Однак примусити вчителів щепитися ніхто не може. Як і заборонити невакцинованому вчителю приходити на урок», — повідомила голова комісії освіти.

Вона також нагадала про те, якими будуть правила безпеки для учнів і вчителів:

▪Учні початкових класів можуть не одягати маски, а от діти старше 12 років — мають їх носити, але тільки на перервах. Вчителям рекомендовано носити на уроках захисні щитки, а до шкіл заходити в масках чи респіраторах. Працівників шкіл мають бути забезпечені масками.

▪ У школах повинні передбачити можливість розпочинати уроки і перерви в різний час для різних класів, щоб діти мінімально контактували з іншими класами. Крім того, потрібно мінімізувати пересування приміщенням школи і, наскільки це можливо, проводити уроки на свіжому повітрі.

▪ Обов'язково провітрювати класи між уроками, а після занять — дезінфікувати парти, ручки дверей тощо. Школярі і вчителі повинні мати вільний доступ до антисептиків, рідкого мила, паперових рушників.

▪ Батьки можуть перебувати у школі лише за умови погодження з керівництвом школи та в засобах індивідуального захисту і після вимірювання температури.

▪ Харчування у школах має бути організоване так, щоб діти отримували попередньо розфасовану їжу, якщо немає можливості забезпечити їм гаряче харчування. А от «шведські столи» поки що варто заборонити, як і питні фонтанчики.

▪ Перед заняттями учнів мають перевіряти на ознаки респіраторних захворювань. Вчителів та працівників шкіл з температурою, вищою за 37,2, або ознаками респіраторного захворювання не мають допускати до роботи.

▪ Якщо в учня виявили ознаки коронавірусу, в першу чергу він має одягнути маску, його мають ізолювати, а клас провітрити і дезінфікувати. У разі підтвердження ковіду, всі учні класу мають піти на самоізоляцію і здати тести на виявлення коронавірусу.

За словами голови комісії освіти та науки Вікторії Христенко, Міністерство освіти вже встановило розклад канікул, але він може змінитися з огляду на карантинну ситуацію.