20.04.2021

Влада має продумати план виходу з економічної кризи, адже малий та середній бізнес є основою міцної економіки — Северин Хобзей

Львівщина залишається у червоній зоні через ситуацію із захворюванням на Covid-19. Кожен день локдауна — це боротьба за виживання. Зараз підприємці можуть отримати допомогу від держави через портал «Дія», якщо подати заявку у межах 30 днів посилення карантинних обмежень «червоної зони» у регіоні. Однак сума разової грошової підтримки становить всього 8 тисяч гривень і вона є зовсім невеликою, щоб покрити витрати, які щомісяця несуть підприємці.

Пряма мова
Северин Хобзей, депутат «Голосу» у Львівській обласній раді, член комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку:

В Україні немає економічних можливостей впроваджувати обширні програми допомоги, як, наприклад, у країнах ЄС. Натомість, влада пропонує 8 тисяч гривень, а це близько 280 доларів США, ФОПам та найманим працівникам, які були змушені призупинити свою діяльність через локдаун — така підтримка не є поганою. Однак багатьох підприємців ці кошти не рятують. Якщо, до прикладу, у підприємця оренда 30 тисяч гривень, то як він має покрити решту частини?

Влада має продумати план виходу з економічної кризи. Адже малий та середній бізнес є основою міцної економіки. Їхнє виживання є необхідною умовою для відновлення економіки у країні, для формування стабільного середнього класу суспільства, без якого неможлива демократія.

Щоб дати бізнесу час на відновлення буде правильно продовжити фінансову допомогу ФОПам та найманим працівникам і після карантину, а також скасувати все оподаткування для них до кінця 2021 року. Ми маємо ситуацію коли підприємці під час локдауну сплачують оренду, а також податки в повному обсязі — це абсурд!

Також прийняти заходи щодо надання безвідсоткового кредиту з умовою погашення до кінця року частки суми. Гостре і важливе питання роботи всіх магазинів, і інших суб’єктів підприємницької діяльності. До прикладу, в чому різниця роботи магазинів продуктів і одягу? Всюди люди здійснюють покупки і їх контактування в супермаркеті не можливо відстежити, на противагу магазинам одягу — куди можуть впускати обмежену кількість людей. Щоб уникнути «напівзаходів», коли начебто є допомога, але вона не відповідає дійсним потребам підприємств — необхідно враховувати думку представників малого та середнього бізнесу, відстежувати їх потреби та проблеми.